Date | R | Hjemme v Ude | - |
11/17 07:00 |
29 |
[206] Marina Melnikova v Anastasia Zakharova
[356] |
4-6,3-6
|
11/16 08:50 |
28 |
[206] Marina Melnikova v Yuliya Hatouka
[411] |
6-1,6-1
|
11/16 08:30 |
28 |
[356] Anastasia Zakharova v Lucia Bronzetti
[361] |
6-2,6-3
|
11/15 08:45 |
27 |
[411] Yuliya Hatouka v Anastasia Gasanova
[306] |
6-1,6-3
|
11/15 08:40 |
27 |
[206] Marina Melnikova v Jessica Pieri
[339] |
6-0,6-3
|
11/15 07:00 |
27 |
[346] Katarzyna Piter v Lucia Bronzetti
[361] |
4-6,1-6
|
11/15 06:55 |
27 |
Emma Raducanu v Anastasia Zakharova
|
5-7,2-6
|
11/14 11:10 |
26 |
[346] Katarzyna Piter v Valeriya Yushchenko
[385] |
6-2,6-4
|
11/14 10:35 |
26 |
[263] Alexandra Cadantu v Yuliya Hatouka
[411] |
5-7,6-2,5-7
|
11/14 09:20 |
26 |
[356] Anastasia Zakharova v Ioana Loredana Rosca
[387] |
6-4,6-4
|
11/14 09:15 |
26 |
[443] Vlada Koval v Anastasia Gasanova
[306] |
6-3,3-6,1-6
|
11/14 08:45 |
26 |
Lara Salden v Emma Raducanu
|
4-6,5-7
|
11/14 07:00 |
26 |
[361] Lucia Bronzetti v Tessah Andrianjafitrimo
[247] |
2-6,6-0,6-1
|
11/14 07:00 |
26 |
[339] Jessica Pieri v Nicoleta-Catalina Dascalu
[290] |
4-6,6-2,6-2
|
11/14 07:00 |
26 |
[206] Marina Melnikova v Ilona G Ghioroaie
[476] |
6-3,6-3
|
11/13 13:25 |
25 |
[263] Alexandra Cadantu v Ekaterina Kazionova
[390] |
6-3,6-3
|
11/13 12:25 |
25 |
Kristina Dmitruk v Nicoleta-Catalina Dascalu
|
2-6,0-6
|
11/13 11:50 |
25 |
Emma Raducanu v Deborah Chiesa
|
6-2,6-0
|
11/13 11:15 |
25 |
Ilona G Ghioroaie v Tatsiana Sasnouskaya
|
6-2,7-6
|
11/13 10:30 |
25 |
Anna Morgina v Yuliya Hatouka
|
1-6,6-7
|
11/13 10:00 |
25 |
[286] Lara Salden v Andrea Lazaro Garcia
[379] |
6-4,6-4
|
11/13 08:55 |
25 |
Marina Melnikova v Aliona Falei
|
6-2,6-2
|
11/13 08:40 |
25 |
Anastasia Tikhonova v Vlada Koval
|
7-5,5-7,0-6
|
11/13 08:35 |
25 |
Anastasia Tikhonova v Daria Mishina
|
0-0
|
11/13 08:30 |
25 |
[463] Polina Leykina v Anastasia Gasanova
[306] |
1-6,2-6
|
11/13 07:00 |
25 |
[385] Valeriya Yushchenko v Suzan Lamens
[354] |
6-2,6-1
|
11/13 07:00 |
25 |
Jessica Pieri v Anastasiya Komar
|
7-6,6-4
|
11/13 07:00 |
25 |
[317] Ylena In-Albon v Katarzyna Piter
[346] |
4-6,0-6
|
11/13 06:55 |
25 |
[387] Ioana Loredana Rosca v Victoria Kan
[248] |
6-2,6-4
|
11/12 12:40 |
25 |
Yana Karpovich v Tessah Andrianjafitrimo
|
1-6,2-6
|
**ITF W25 - Minsk**
ITF W25-turneringen for kvinder i Minsk, Hviderusland, er en del af ITF Women's Circuit. Turneringen spilles på hardcourtbaner og består af både singler og doublerækker.
**Historie:**
* Turneringen blev afholdt første gang i 2009.
* Den polske spiller Katarzyna Piter har vundet singlerækken to gange (2009 og 2012).
* Den hviderussiske spiller Aryna Sabalenka vandt singlerækken i 2016.
**Format:**
* Hovedturneringen for singler består af 32 spillere, mens kvalifikationsturneringen består af 16 spillere.
* Hovedturneringen for doubler består af 16 par.
* Turneringen bruger et single-elimination-format.
**Spillested:**
Turneringen afholdes ved Republican Centre of Tennis and Table Tennis i Minsk, Hviderusland.
**Præmier:**
* Vinderen af singlerækken modtager $25.000 i præmiepenge.
* Vinderne af doublerækken modtager $12.500 i præmiepenge.