Fodbold Europa - Venskabskampe 06' Elfsborg Elfsborg 0-0 Odd BK Odd BK
Fodbold Montenegro - Prva Liga 07' FK Zeta Golubovci [4] FK Zeta Golubovci 0-0 Sutjeska Niksic [2] Sutjeska Niksic
Fodbold Mauritanien - Division 1 08' ASC Garde Nationale 0-0 ACS Ksar
Fodbold Rusland - FNL Cup 21' SKA Rostov SKA Rostov 1-1 Mordovia Saransk Mordovia Saransk
Fodbold Tanzania - Premier League 36' Simba Sports Club [1] Simba Sports Club 0-0 Kagera Sugar [5] Kagera Sugar
Fodbold Saudi Arabien - 1. division 37' Ohod Madinah [2] Ohod Madinah 0-0 Al Khaleej Saihat [15] Al Khaleej Saihat
Fodbold Europa - Venskabskampe 38' NK Granicar Zupanja 0-0 HNK Cibalia HNK Cibalia
Fodbold Marokko - GNF 1 39' OC Khourigba [14] OC Khourigba 0-0 OC Safi [11] OC Safi
Fodbold Oman - Sultans Cup 45' Al-Nahda Al-Nahda 1-0 Dhofar Dhofar
Fodbold AFC Champions League 45' Sharjah SCC [3] Sharjah SCC 2-2 Persepolis [4] Persepolis
Fodbold AFC Champions League 45' Al-Sadd SC [2] Al-Sadd SC 0-0 Sepahan [1] Sepahan
Fodbold AFC Champions League 46' Al Taawon Buraidah [2] Al Taawon Buraidah 1-0 Al Duhail [1] Al Duhail
Fodbold Nederlandene - Eredivisie - Ungdom 48' Willem II U19 2-0 PEC Zwolle U19
Fodbold Qatar - U23-liga 51' Al-Ahli Doha U23 0-2 Al-Arabi Doha U23 Al-Arabi Doha U23
Fodbold Saudi Arabien - 1. division 66' Al Najoom [19] Al Najoom 1-2 Al Batin [4] Al Batin
Fodbold Ungdomsturnering 78' UAE U20 0-0 Senegal U20 Senegal U20
Fodbold Europa - Venskabskampe 81' Valerenga Valerenga 0-2 Lokomotiv Moscow Lokomotiv Moscow
Fodbold Ungdomsturnering 83' Algeriet U20 Algeriet U20 1-2 Egypten U20 Egypten U20
Fodbold AFC Champions League 83' Al Ain SCC [4] Al Ain SCC 1-2 Al-Nassr Riyadh [3] Al-Nassr Riyadh
Basketball Italien - Regional - U20 - 00:00 Orsa Barcellona U20 0-0 Fortitudo Messina U20
Basketball Rusland - Superleague 2 2 - 01:41 Dynamo MGTU 41-42 Cheboksari
Basketball Rusland - Superleague 2 2 - 01:20 Arsenal Tula 32-31 Irkutsk
Basketball Rusland - Superleague 1 - Kvinder 2 - 02:38 Rostov-Don kvinder Rostov-Don kvinder 35-27 Nika Syktyvkar kvinder
Basketball Egypten - Liga 1 - 03:18 Olympic Egypt 22-14 6 Octubre
Basketball Rusland - ASB - Studentliga 3 - 03:43 SPbGMU Sankt-Peterburg 40-52 SPbGUT St Petersburg
Basketball Rusland - ASB - Studentliga - Kvinder 3 - 05:29 MGPU Moskva kvinder 44-13 MFTI Moskva kvinder
Basketball Rusland - ASB - Studentliga 4 - 07:45 MGPU Moscow 69-57 RANHIGS Moskva
Basketball Rusland - ASB - Studentliga 4 - 00:00 IvGU Ivanovo 49-115 GPSMCHS Ivanovo
Basketball Rusland - Superleague 1 - Kvinder 4 - 08:37 Dynamo Kursk 2 kvinder 49-25 Spartak St. Petersburg kvinder
Volleyball Champions League - Kvinder Vakifbank kvinder [1] Vakifbank kvinder 7-8 Lokomotiv Kaliningrad kvinder [3] Lokomotiv Kaliningrad kvinder
Volleyball Champions League - Kvinder Maritza Plovdiv Women [3] Maritza Plovdiv Women 7-6 Uralochka NTMK kvinder [4] Uralochka NTMK kvinder
Volleyball Champions League - Kvinder 25-22 Dinamo Moscow Women [2] Dinamo Moscow Women 9-4 RC Cannes kvinder [1] RC Cannes kvinder
Volleyball Rusland - Moskva universitet - Studenterliga - Kvinder 25-22 MGU Lomonosov Moscow Women 15-15 RGUFKSMiT Moscow Women
Volleyball Romania A1 23-25 Muncipal Zalau [4] Muncipal Zalau 0-0 Unirea Dej [5] Unirea Dej
Ishockey Finland - SM Liiga 1 - 04:19 Pelicans [13] Pelicans 0-0 Jyp [8] Jyp
Ishockey Ungarn - Erste Liga 1 - 04:08 HSC Csíkszereda [5] HSC Csíkszereda 0-0 Dunaujvarosi Acelbikak [3] Dunaujvarosi Acelbikak
Ishockey KHL 1 - 15:54 Spartak Moskva [8] Spartak Moskva 0-1 Torpedo Nizhny Novgorod [8] Torpedo Nizhny Novgorod
Ishockey Ungarn - Erste Liga 1 - 04:49 Gyergyoi HK [1] Gyergyoi HK 0-0 Schiller Vasas HC [4] Schiller Vasas HC
Ishockey Tjekkiet - 1. liga 1 - 05:07 HC Benatky nad Jizerou [5] HC Benatky nad Jizerou 0-0 HC Frydek Mistek [3] HC Frydek Mistek
Ishockey Rusland - MHL 1 - 05:10 HK Riga U20 [8] HK Riga U20 0-0 SKA Varyagi U20 [15] SKA Varyagi U20
Ishockey Finland - SM-Liiga - U20 1 - 05:16 HPK U20 0-0 HC TPS U20
Ishockey Rusland - VHL 2 - 00:00 Dynamo Tver [6] Dynamo Tver 0-1 HC Rostov [6] HC Rostov
Ishockey KHL 2 - 20:00 AK Bars Kazan [2] AK Bars Kazan 2-0 Avangard Omsk [4] Avangard Omsk
Ishockey KHL 1 - 00:27 Lokomotiv Yaroslavl [6] Lokomotiv Yaroslavl 1-1 HC Vityaz [7] HC Vityaz
Ishockey Rusland - VHL 2 - 00:00 ORG Beijing [26] ORG Beijing 0-1 Dizel Penza [3] Dizel Penza
Ishockey Rusland - VHL 2 - 00:00 HC Ryazan [9] HC Ryazan 0-1 Zvezda Moscow [2] Zvezda Moscow
Ishockey Rusland - MHL 2 - 00:00 HK Kapitan U20 [14] HK Kapitan U20 1-1 Krasnaya Armiya U20 [3] Krasnaya Armiya U20
Ishockey Tjekkiet - Extraliga - U20 2 - 00:00 HC Litomysl U20 0-2 HC Vsetin U20
Ishockey Rusland - VHL 2 - 11:31 HC Tambov [4] HC Tambov 0-3 Buran Voronezh [8] Buran Voronezh
Ishockey Rusland - VHL 3 - 00:00 Tsen Tou [9] Tsen Tou 4-2 KRS-BSU [31] KRS-BSU
Ishockey Rusland - MHL 3 - 05:06 Russkie Vityazi U20 [9] Russkie Vityazi U20 3-3 Atlant U20 [13] Atlant U20
Håndbold Rusland - Superleague - Kvinder 06:25 [3] CSKA Moskva kvinder 7-2 AGU-Adyif Women [9] AGU-Adyif Women
Håndbold Ungarn - League Cup 20:28 Cegled Cegled 15-13 Vaci KSE Vaci KSE
Håndbold Rusland - Superleague 00:00 SKIF Krasnodar [7] SKIF Krasnodar 18-19 Chekhovskie Medvedi [2] Chekhovskie Medvedi
Tennis ITF M15 - Cancun 40-40 Jesse Flores 0-1 Joshua Ortlip
Tennis WTA - Dubai 0-15 [70] Sorana Cirstea 0-2 Anett Kontaveit [24]
Tennis ITF W60 - Cairo - Damedouble 15-40 Babic/Abdelaziz 1-1 Kostyuk/Rakhimova
Tennis ITF M15 - Oberhaching - Herredouble 0-0 Michnev/Paulson 3-2 Martinez/Wenger
Tennis Challenger - Bergamo A-40 [246] Hugo Grenier 1-4 Hugo Gaston [248]
Tennis ITF W25 - Glasgow - Damedouble 30-15 Bagerbaseh/Daley 2-6,1-0 Hartono/Miyazaki
Tennis Challenger - Morelos 15-30 [357] Matias Franco Descotte 2-5 Jurij Rodionov [230]
Tennis ITF M15 - Paguera - Herredouble 0-0 Dhoe/Heuvinck 6-2,0-0 Fattar/Ouahab
Tennis Challenger - Morelos 0-0 [371] Skander Mansouri 6-2,1-2 JC Aragone [267]
Tennis ATP - Delray Beach - Herredouble 0-0 Monroe/Withrow 5-4 Mannarino/McDonald
Tennis ATP - Delray Beach 0-0 [147] Cedrik-Marcel Stebe 6-2,0-1 Bernard Tomic [197]
Tennis ATP - Delray Beach 0-15 [38] Taylor Fritz 4-5 Cameron Norrie [60]
Tennis ITF M25 - Glasgow - Herredouble 0-0 Farmer/Jhun 6-4,0-3 Martineau/Robert
Tennis Challenger - Morelos 0-0 [432] Ronald Slobodchikov 4-2 Alexander Sarkissian [448]
Tennis ITF W15 - Cancun 0-0 Joanne Zuger 5-6 Marie Mettraux
Tennis ITF W15 - Cancun 15-30 Maria P Perez-Garcia 5-2 Ana K G Campos
Tennis ATP - Marseille - Herredouble 15-40 Krawietz/Mies 6-4,2-2 Tsitsipas/Tsitsipas
Tennis ITF M15 - Cancun A-40 Christian Langmo 2-5 Igor Marcondes
Tennis Challenger - Koblenz - Herredouble 0-15 Sabanov/Sabanov 4-6,4-1 Bemelmans/Masur
Tennis Challenger - Koblenz - Herredouble 0-0 Brown/Miedler 6-4,2-1 Wessels/Zima
Tennis ATP - Marseille 0-30 [39] Marin Cilic 3-6,2-1 Ilya Ivashka [137]
Tennis ITF M25 - Punta del Este 0-0 [403] Matias Zukas 6-2,2-3 Camilo Ugo Carabelli [408]
Tennis ITF M25 - Punta del Este 0-0 Franco Agamenone 6-1,6-0 Luciano Doria
Tennis ITF M15 - Paguera - Herredouble 40-40 Boluda-Purkiss/Ojeda Lara 6-3,2-2 Chepelev/Madarasz
Tennis ITF M15 - Cancun 40-40 Jean Thirouin 5-4 Perry Gregg
Tennis Challenger - Bergamo 0-0 [281] Andrea Vavassori 6-7,2-1 Zdenek Kolar [219]
Tennis ITF M15 - Paguera - Herredouble 15-0 Andrews/Chiu 2-6,4-4 Damas/Fernandez
Tennis WTA - Dubai 15-15 [7] Sofia Kenin 7-6,3-6,0-0 Elena Rybakina [19]
Tennis ITF W15 - Cancun 40-30 Elizabeth Mandlik 6-2,3-5 Almudena S-L Fernandez
Tennis ITF M15 - Oberhaching - Herredouble 0-0 Reymond/Tchoutakian 2-6,1-4 Krstev/Svrcina
Tennis Challenger - Drummondville 30-40 Lloyd Glasspool 6-7,6-3,0-3 Vasil Kirkov
Tennis Challenger - Drummondville 40-30 Alejandro Gomez 4-6,6-3,4-2 Felix Corwin
Tennis ITF W15 - Heraklion - Damedouble 0-30 Carrillo Marin/Fita Boluda 7-6,6-5 Haverlag/Popescu
Tennis ITF W25 - Glasgow - Damedouble 30-30 Maleckova/Muntean 6-1,4-0 Fett/Galfi
Tennis ITF M15 - Oberhaching 40-0 Sandro Kopp 4-6,6-2,4-5 Dominik Boehler
Tennis ITF M15 - Monastir - Herredouble 0-0 Blanchet/Darras 6-7,0-1 Kaza/Sureshkumar
Tennis ITF W15 - Monastir - Damedouble 0-0 Escauriza/Ng 2-5 Kalita/Skachkova
Tennis ITF W15 - Monastir - Damedouble 0-0 Duerst/Pribylova 7-5,3-4 Ghioroaie/Sziedat
Bowls Bowls Grand Prix 2020 02/18 15:45 Scott Edwards 1-0 Robert Elmore
Bordtennis Liga Pro FNTR Moscow Open Igor Zemit 0-0 Igor Ramensky
Bordtennis Hungarian Open - Damedouble 7-11,9-11 Bogdanova/Trigolos 3-3 Bergand/Bergstrom
Bordtennis Hungarian Open - Damedouble Wegrzyn/Wegrzyn 0-0 Piccolin/Vivarelli
Bordtennis Hungarian Open - Damedouble Mittelham/Shan 0-2 Balint/Nagyvaradi
Bordtennis Moskva - Liga Pro 11-4,10-12,9-11 Ruslan Alchimbaev 9-7 Aleksandr Voronov
Bordtennis Hungarian Open 9-11,4-11,12-10,11-9 Steffen Mengel 3-8 Tristan Flore
Curling Scotties Tournament of Hearts 02/18 14:43 Canada Canada 6-4 Alberta
eSport CS:GO - LEGENDS.bet L33T Cup 02/18 14:58 Copenhagen Flames 8-10 Wisla Krakow