Basketball |
Brasilien - Camp.Interclubes - U19 |
05/09 14:00 |
Instituto Dragao do Mar U19 v BNB Clube Fortaleza U19
|
|
View
|
|
Fodbold |
Østrig - Landesliga |
05/09 14:00 |
SPG Pregarten v Union Mondsee
|
|
1-5
|
|
eSport |
Crossfire - CFSI |
05/09 14:00 |
Evolution Power v unKnights
|
|
View
|
|
Fodbold |
Island - 4. deild |
05/09 14:00 |
Ymir Kopavogur v KH Hlidarendi
|
|
5-3
|
|
Bordtennis |
Setka Cup |
05/09 14:00 |
Serhii Miroshnychenko v Andrii Vasylets
|
|
3-2
|
|
Fodbold |
Østrig - Kampe |
05/09 14:00 |
TUS Gross St. Florian v SV Gralla
|
|
1-1
|
|
Bordtennis |
Tjekkiet - Liga Pro |
05/09 14:00 |
Jaromir Kanok v Martin Stefek
|
|
3-2
|
|
Bordtennis |
Tjekkiet - Liga Pro |
05/09 14:00 |
Jan Manhal Snr v Antonin Kosprd
|
|
3-0
|
|
Bordtennis |
Tjekkiet - Liga Pro |
05/09 14:00 |
Tomas Turek v Tomas Prosa
|
|
3-1
|
|
Bordtennis |
Tjekkiet - Liga Pro |
05/09 14:00 |
Ondrej Svacha v Milan Klement
|
|
3-2
|
|
Galop |
Vaal (SA) |
05/09 14:00 |
Vaal (SA) (Løb 6) v
|
|
View
|
|
Fodbold |
Norge - Pokal - Kvinder |
05/09 14:00 |
Raufoss kvinder v Sogndal kvinder
|
|
5-6
|
|
Fodbold |
Norge - Interkretsserie - U19 |
05/09 14:00 |
Asker U19 v Klofta U19
|
|
1-4
|
|
eSport |
CS2 - RES Regional LATAM |
05/09 14:00 |
KRU Esports v w7m esports
|
|
2-1
|
|
Tennis |
Challenger - Santos |
05/09 14:00 |
Bruno Kuzuhara v Ergi Kirkin
|
|
6-3,4-6,7-5
|
|
Tennis |
WTA - Rom |
05/09 14:00 |
Maria Camila Osorio v Madison Keys
|
|
0-6,6-4,3-6
|
|
Tennis |
ITF W15 - Kursumlijska Banja - Damedouble |
05/09 14:00 |
Duerst/Kuczer v Vanik/Vukovic
|
|
6-2,6-3
|
|
Badminton |
Denmark Challenge Women |
05/09 14:00 |
Stephanie Widjaya v Devika Sihag
|
|
1-2
|
|
Fodbold |
Færøerne - Cup |
05/09 14:00 |
B36 Torshavn v NSI Runavik
|
|
3-2
|
|
Fodbold |
Tyskland - DFB Pokal - Kvinder |
05/09 14:00 |
Bayern München kvinder v Wolfsburg kvinder
|
|
0-2
|
|
Cricket |
Indien - Premier League |
05/09 14:00 |
Punjab Kings v Royal Challengers Bengaluru
|
|
181/10(17)-241/7(20)
|
|
Håndbold |
VM - Kvalifikation - Playoff |
05/09 14:00 |
Georgien v Østrig
|
|
25-27
|
|
Fodbold |
Sverige - 1. div. Södra |
05/09 14:00 |
Oskarshamns AIK v Lunds BK
|
|
2-2
|
|
Håndbold |
Tyskland - 2. Bundesliga - Kvinder |
05/09 14:00 |
Fuchse Berlin Women v TSV Nord Harrislee kvinder
|
|
27-28
|
|
Fodbold |
Østrig - Regionalliga West |
05/09 14:00 |
SK Bischofshofen v FC Pinzgau
|
|
2-0
|
|
Hunde |
Perry Barr |
05/09 13:56 |
Perry Barr (Løb 11) v
|
|
View
|
|
Bordtennis |
TT Cup |
05/09 13:55 |
Bohuslav Budik v Tomas Krejci
|
|
3-2
|
|
Bordtennis |
Setka Cup |
05/09 13:55 |
Maksym Tytskyi v Oleksandr V Kovalchuk
|
|
2-3
|
|
Tennis |
ITF W75 - Zephyrhills |
05/09 13:55 |
Kathinka Von Deichmann v Maria Mateas
|
|
3-6,1-6
|
|
Tennis |
Challenger - Mauthausen - Herredouble |
05/09 13:55 |
Blanchet/Martineau v Harrison/Martin
|
|
4-6,7-6,10-7
|
|
Bordtennis |
Setka Cup |
05/09 13:55 |
Ihor Dubyna v Evgen Kovalov
|
|
1-3
|
|
Tennis |
ITF M25 - Valldoreix - Herredouble |
05/09 13:55 |
Stephens/Suresh v Falcao/Rocha
|
|
away
|
|
Galop |
Huntingdon |
05/09 13:55 |
Huntingdon (Løb 7) v
|
|
View
|
|
Hunde |
AUS Mandurah |
05/09 13:53 |
Løb 4 - Mandurah v
|
|
View
|
|
Hunde |
Limerick |
05/09 13:52 |
Limerick (Løb 8) v
|
|
View
|
|
Bordtennis |
TT Elite Series |
05/09 13:50 |
Krystian Kolodziej v Artur Daniel
|
|
3-0
|
|
Bordtennis |
TT Elite Series |
05/09 13:50 |
Krzysztof Kapik v Tomasz Filbrandt
|
|
0-3
|
|
Tennis |
ITF W75 - Saint-Gaudens |
05/09 13:50 |
Sofia Shapatava v Selena Janicijevic
|
|
6-3,1-6,4-6
|
|
Dart |
Modus Super Series - Uge 11 |
05/09 13:50 |
Devon Petersen v Brian Raman
|
|
4-2
|
|
Hunde |
Crayford |
05/09 13:49 |
Crayford (Løb 12) v
|
|
View
|
|
Galop |
Brighton |
05/09 13:48 |
Brighton (Løb 3) v
|
|
View
|
|
Squash |
PSA - VM - Kvinder |
05/09 13:45 |
Hollie Naughton v Salma Hany Ibrahim
|
|
2-3
|
|
Squash |
PSA - VM |
05/09 13:45 |
Iker Pajares Bernabeu v Tom Walsh
|
|
3-0
|
|
Squash |
PSA - VM |
05/09 13:45 |
Greg Lobban v Mazen Gamal
|
|
3-0
|
|
Bordtennis |
Setka Cup |
05/09 13:45 |
Ondrej Mezera v Petr Provaznik
|
|
3-2
|
|
Squash |
PSA - VM - Kvinder |
05/09 13:45 |
Torrie Malik v Sana Ibrahim
|
|
3-1
|
|
Hunde |
Kinsley |
05/09 13:44 |
Kinsley (Løb 11) v
|
|
View
|
|
Galop |
Lyon-Parilly |
05/09 13:42 |
Lyon-Parilly (Løb 5) v
|
|
View
|
|
Hunde |
Waterford |
05/09 13:42 |
Waterford (Løb 2) v
|
|
View
|
|
Badminton |
Denmark Challenge - Mixdouble |
05/09 13:40 |
Hemming/van Leeuwen v Kolding/Werge
|
|
2-0
|
|
Badminton |
Denmark Challenge |
05/09 13:40 |
Uriel F C Artiga v Iqbal D Syahputra
|
|
0-2
|
|
Badminton |
Denmark Challenge |
05/09 13:40 |
Bharat Raghav v Arnaud Merkle
|
|
0-2
|
|
Badminton |
Denmark Challenge Women |
05/09 13:40 |
Nana Hisaminato v Anna Tatranova
|
|
1-2
|
|
Dart |
Modus Super Series - Uge 11 |
05/09 13:40 |
Michael van der Horst v Sean McKinney
|
|
4-1
|
|
Tennis |
WTA - Rom |
05/09 13:40 |
Elina Avanesyan v Jaqueline Adina Cristian
|
|
7-5,2-6,2-6
|
|
Bordtennis |
Setka Cup |
05/09 13:40 |
Oleksii Nadporozhskyi v Artem Yurkov
|
|
1-3
|
|
Tennis |
ITF W75 - Trnava |
05/09 13:40 |
Anastasiya Konstantinovna Soboleva v Tena Lukas
|
|
6-4,3-6,7-5
|
|
Galop |
Gowran Park |
05/09 13:40 |
Gowran Park (Løb 6) v
|
|
View
|
|
Hunde |
Perry Barr |
05/09 13:37 |
Perry Barr (Løb 11) v
|
|
View
|
|
Bordtennis |
TT Cup |
05/09 13:35 |
Denys Kovtanyuk v Tomasz Witkowski
|
|
1-3
|
|
Bordtennis |
Setka Cup |
05/09 13:35 |
Artem Trofymchuk v Oleh Kapeliukha
|
|
3-0
|
|
Bordtennis |
TT Elite Series |
05/09 13:35 |
Piotr Chodorski v Slawomir Dosz
|
|
1-3
|
|
Galop |
Chester |
05/09 13:35 |
Chester (Løb 8) v
|
|
View
|
|
Hunde |
Oxford |
05/09 13:32 |
Oxford (Løb 5) v
|
|
View
|
|
Hunde |
AUS Mandurah |
05/09 13:32 |
Løb 4 - Mandurah v
|
|
View
|
|
Tennis |
ITF M25 - Kursumlijska Banja |
05/09 13:30 |
Sascha Gueymard Wayenburg v Nikola Milojevic
|
|
5-7,7-6,3-6
|
|
Bordtennis |
Tjekkiet - Liga Pro |
05/09 13:30 |
Jonas Rak v Radovan Polasek
|
|
3-2
|
|
Bordtennis |
Tjekkiet - Liga Pro |
05/09 13:30 |
Vladimir Kubat v Stanislav Mazanek
|
|
3-1
|
|
Bordtennis |
Tjekkiet - Liga Pro |
05/09 13:30 |
Jan Varcl Senior v Ludek Madle
|
|
0-3
|
|
Bordtennis |
Tjekkiet - Liga Pro |
05/09 13:30 |
Petr Holas v Petr Wejwoda
|
|
1-3
|
|
Bordtennis |
TT Cup |
05/09 13:30 |
Dawid Stapor v Filip Kociuba
|
|
3-0
|
|
Volleyball |
Rusland - Ungdomsliga - Kvinder |
05/09 13:30 |
Minchanka ungdom kvinder v Lokomotiv Kaliningrad ungdom kvinder
|
|
0-3
|
|
Tennis |
ITF M15 - Monastir |
05/09 13:30 |
Maxence Bertimon v Takuya Kumasaka
|
|
away
|
|
Bordtennis |
Setka Cup |
05/09 13:30 |
Viktor Hyriavyi v Mykola Antikuz
|
|
1-3
|
|
Bordtennis |
Setka Cup |
05/09 13:30 |
Roman Zaporozhets v Oleksandr Ziakun
|
|
0-2
|
|
Bordtennis |
Challenger Series TT |
05/09 13:30 |
Louis Price v Yoan Rebetez
|
|
1-3
|
|
Galop |
Dortmund |
05/09 13:30 |
Dortmund (Løb 4) v
|
|
View
|
|
Fodbold |
Bangladesh - Liga - Kvinder |
05/09 13:30 |
Uttara FC kvinder v Suddhopuskorini Jubo SC kvinder
|
|
1-2
|
|
Fodbold |
Egypten - 2. division |
05/09 13:30 |
Misr Lel Makasa v Dekernes
|
|
1-2
|
|
Fodbold |
Egypten - 2. division |
05/09 13:30 |
Gomhoryet Shebin v Aswan FC
|
|
1-2
|
|
Tennis |
ITF W75 Prague WD |
05/09 13:30 |
Morderger/Morderger v Bervid/Fedotova
|
|
home
|
|
Baseball |
Germany 1.Bundesliga Süd |
05/09 13:30 |
Haar v Mainz Athletics
|
|
5-3
|
|
Baseball |
Germany 1.Bundesliga Süd |
05/09 13:30 |
Cologne v Bonn
|
|
5-2
|
|
Baseball |
Germany 1.Bundesliga Süd |
05/09 13:30 |
Paderborn v Hamburg
|
|
0-1
|
|
Fodbold |
Belgien - Pokal |
05/09 13:30 |
Union Saint Gilloise v Antwerpen
|
|
1-0
|
|
Fodbold |
U17 European Womens Championship |
05/09 13:30 |
Spain U17 Women v Poland U17 Women
|
|
1-0
|
|
Basketball |
Tyskland - Bundesliga |
05/09 13:30 |
Ratiopharm Ulm v Oldenburg
|
|
91-74
|
|
Basketball |
Tyskland - Bundesliga |
05/09 13:30 |
Brose Bamberg v SC Vechta
|
|
94-65
|
|
Fodbold |
Tyskland - Oberliga Baden-Württemberg |
05/09 13:30 |
Denzlingen v 1 FC Normannia Gmund
|
|
1-0
|
|
Fodbold |
Tyskland - Oberliga Baden-Württemberg |
05/09 13:30 |
FSV 08 Bissingen v FC Nottingen
|
|
0-3
|
|
Fodbold |
Tyskland - Oberliga Baden-Württemberg |
05/09 13:30 |
Goppinger SV v TSG Backnang
|
|
3-1
|
|
Fodbold |
Tyskland - Oberliga Baden-Württemberg |
05/09 13:30 |
ATSV Mutschelbach v FC 08 Villingen
|
|
1-4
|
|
Fodbold |
Tyskland - Oberliga Baden-Württemberg |
05/09 13:30 |
VfR Mannheim v FC Holzhausen
|
|
0-3
|
|
Fodbold |
Tyskland - Oberliga Baden-Württemberg |
05/09 13:30 |
Pforzheim v FV Ravensburg
|
|
3-2
|
|
Hunde |
Crayford |
05/09 13:29 |
Crayford (Løb 12) v
|
|
View
|
|
Bordtennis |
TT Cup |
05/09 13:25 |
Ondrej Knazik v Jan Trefny
|
|
3-0
|
|
Bordtennis |
TT Elite Series |
05/09 13:25 |
Michal Minda v Jakub Zochniak
|
|
1-3
|
|
Bordtennis |
Setka Cup |
05/09 13:25 |
Serhii Chelpanov v Spartak Abalmaz
|
|
2-3
|
|
Bordtennis |
TT Cup |
05/09 13:25 |
Adam Martin Rek v Vaclav Hejda Jr
|
|
2-3
|
|
Bordtennis |
TT Elite Series |
05/09 13:25 |
Piotr Chlodnicki v Damian Korczak
|
|
0-3
|
|